Zespół Rekreacyjny Polana Sosny

Zespół Rekreacyjny Polana Sosny znajduje się przy zaporze w Sromowcach Wyżnych, na lewym brzegu Dunajca. W skład zespołu wchodzą wille regionalne: Chata Spiska oraz Chata z Kir, Dwór z Grywałdu (Restauracja Dwór), wiata grilowa, piaszczysta plaża na brzegu Dunajca, kemping, amfiteatr z widownią dla 200 osób oraz tereny zielone. Dziewiętnastowieczna Chata Spiska została przeniesiona z Łapsz Niżnych, zrekonstruowana na Polanie Sosny w Niedzicy i zaadaptowana na ośrodek z dwu i trzy - osobowymi pokojami z łazienkami zachowując oryginalni elementy spiskie.
Góralska Chata z Kir jest obecnie obiektem noclegowym, powstałym z połączenia starego młyna z Czarnego Dunajca i drewnianej chaty z Kir. Dwór modrzewiowy z Grywałdu wybudowany w XVIII w., został przeniesiony na Polanę Sosny i zaadaptowany na restaurację Dwór, z zachowaniem autentycznych elementów wnętrz, co pozwala odczuć klimat dziewiętnastowiecznego dworku polskiego.
Na południowy-zachód od Polany Sosny znajduje się Stacja Narciarska Polana Sosny, w której w sezonie zimowym działają 3 wyciągi orczykowe.

Miejsce znajduje się na szlakach

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...