Zespół Rekreacyjny Polana Sosny

Zespół Rekreacyjny Polana Sosny znajduje się przy zaporze w Sromowcach Wyżnych, na lewym brzegu Dunajca. W skład zespołu wchodzą wille regionalne: Chata Spiska oraz Chata z Kir, Dwór z Grywałdu (Restauracja Dwór), wiata grilowa, piaszczysta plaża na brzegu Dunajca, kemping, amfiteatr z widownią dla 200 osób oraz tereny zielone. Dziewiętnastowieczna Chata Spiska została przeniesiona z Łapsz Niżnych, zrekonstruowana na Polanie Sosny w Niedzicy i zaadaptowana na ośrodek z dwu i trzy - osobowymi pokojami z łazienkami zachowując oryginalni elementy spiskie.
Góralska Chata z Kir jest obecnie obiektem noclegowym, powstałym z połączenia starego młyna z Czarnego Dunajca i drewnianej chaty z Kir. Dwór modrzewiowy z Grywałdu wybudowany w XVIII w., został przeniesiony na Polanę Sosny i zaadaptowany na restaurację Dwór, z zachowaniem autentycznych elementów wnętrz, co pozwala odczuć klimat dziewiętnastowiecznego dworku polskiego.
Na południowy-zachód od Polany Sosny znajduje się Stacja Narciarska Polana Sosny, w której w sezonie zimowym działają 3 wyciągi orczykowe.

Miesto sa nachádza na chodníkoch

Stiahnuť aplikáciu

Naša webová stránka používa súbory cookie, vrátane na štatistické účely. Ak nechcete, aby sa ukladali na váš pevný disk, zmeňte nastavenia prehliadača.
Viac o tomto......