Rakoń

49°12'59"N 19°45'29"E (49.216531, 19.758269)

Szczyt Rakoń położony jest w Łańcuchu Tatrzańskim, w mezoregionie Tatr Zachodnich na granicy polsko – słowackiej. Rakoń to doskonały punkt do wspinania się, zarówno dla osób początkujących, odkrywających dopiero piękno polskich gór, jak i dla wprawionych wędrowców. Decydując się na zdobywanie szczytu, wkracza się tym samym na obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego. Do celu prowadzi nas kilka szlaków turystycznych,
o nieco zróżnicowanej trudności i długości. Startując z Polany Chochołowskiej, mamy do wyboru szlak żółty prowadzący na Grzesia, później szlak niebieski doprowadzający nas na szczyt Rakoń, a także na szczyt Wołowca lub szlak zielony wiodący przez Wyżnią Dolinę Chochołowską do Przełęczy Zawracie. Przy korzystnych warunkach atmosferycznych, Rakoń dostarczy nam niesamowitych widoków z wysokości 1879 m n.p.m. Szczególnie polecana jest wyprawa jesienią, kiedy roślinność na stokach przyjmuje zachwycająco piękne kolory.

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...