Rakoń

49°12'59"N 19°45'29"E (49.216531, 19.758269)

Szczyt Rakoń położony jest w Łańcuchu Tatrzańskim, w mezoregionie Tatr Zachodnich na granicy polsko – słowackiej. Rakoń to doskonały punkt do wspinania się, zarówno dla osób początkujących, odkrywających dopiero piękno polskich gór, jak i dla wprawionych wędrowców. Decydując się na zdobywanie szczytu, wkracza się tym samym na obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego. Do celu prowadzi nas kilka szlaków turystycznych,
o nieco zróżnicowanej trudności i długości. Startując z Polany Chochołowskiej, mamy do wyboru szlak żółty prowadzący na Grzesia, później szlak niebieski doprowadzający nas na szczyt Rakoń, a także na szczyt Wołowca lub szlak zielony wiodący przez Wyżnią Dolinę Chochołowską do Przełęczy Zawracie. Przy korzystnych warunkach atmosferycznych, Rakoń dostarczy nam niesamowitych widoków z wysokości 1879 m n.p.m. Szczególnie polecana jest wyprawa jesienią, kiedy roślinność na stokach przyjmuje zachwycająco piękne kolory.

Stiahnuť aplikáciu

Naša webová stránka používa súbory cookie, vrátane na štatistické účely. Ak nechcete, aby sa ukladali na váš pevný disk, zmeňte nastavenia prehliadača.
Viac o tomto......