Makowica

49°29'32"N 20°42'26"E (49.492328, 20.707319)
754 m n. p. m.
Osiedle Makowica znajduje się koło 1 km na zachód od schroniska na Cyrli, na południowym stoku Makowicy (948 m n.p.m.), na wysokości około 820 m n.p.m. W pobliżu malowniczego zagajnika przy czerwonym szlaku, jest węzeł szlaków, na którym na północny-zachód odchodzi żółty szlak gminny (drogowskazy). Prowadzi on do stokowego osiedla Makowica i dalej stromo w dół do doliny potoku Życzanowskiego, którą osiąga w pobliżu jej ujścia do Popradu i osiedla Życzanów.
Osiedle Makowica jest malowniczo położone na wysokości około 740 m n.p.m., wśród stokowych łąk opadających spod szczytu Makowicy (948 m n.p.m.). Osiedle składa się z kilku góralskich zagród porozrzucanych wokół stokowej drogi. Po południowej stronie drogi stoi ciekawa kapliczka z początku XX w. Na południe odchodzi od osiedla dróżka, którą można zejść na wschodni brzeg Popradu, naprzeciw Rytra i u podnóży wzgórza z ruinami ryterskiego zamku.

Miejsce znajduje się na szlakach

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...