Makowica

49°29'32"N 20°42'26"E (49.492328, 20.707319)
754 m n. p. m.
Osiedle Makowica znajduje się koło 1 km na zachód od schroniska na Cyrli, na południowym stoku Makowicy (948 m n.p.m.), na wysokości około 820 m n.p.m. W pobliżu malowniczego zagajnika przy czerwonym szlaku, jest węzeł szlaków, na którym na północny-zachód odchodzi żółty szlak gminny (drogowskazy). Prowadzi on do stokowego osiedla Makowica i dalej stromo w dół do doliny potoku Życzanowskiego, którą osiąga w pobliżu jej ujścia do Popradu i osiedla Życzanów.
Osiedle Makowica jest malowniczo położone na wysokości około 740 m n.p.m., wśród stokowych łąk opadających spod szczytu Makowicy (948 m n.p.m.). Osiedle składa się z kilku góralskich zagród porozrzucanych wokół stokowej drogi. Po południowej stronie drogi stoi ciekawa kapliczka z początku XX w. Na południe odchodzi od osiedla dróżka, którą można zejść na wschodni brzeg Popradu, naprzeciw Rytra i u podnóży wzgórza z ruinami ryterskiego zamku.

Miesto sa nachádza na chodníkoch

Stiahnuť aplikáciu

Naša webová stránka používa súbory cookie, vrátane na štatistické účely. Ak nechcete, aby sa ukladali na váš pevný disk, zmeňte nastavenia prehliadača.
Viac o tomto......