Aplikacja mobilna "Szlaki Małopolski"

 

 

Aplikacja mobilna Szlaki Małopolski prezentuje przebiegi praktycznie wszystkich szlaków turystycznych na terenie województwa małopolskiego i Tatr Słowackich (ok. 13 000 km) oraz powiązane z nimi miejsca atrakcyjne turystycznie.

Jest to praktyczne narzędzie dla nowoczesnego turysty, pozwalające na nawigację po szlakach turystycznych oraz dające dostęp do bogatej bazy informacji o najciekawszych miejscach położonych w ich pobliżu. Aplikacja korzysta z tych samych danych o obiektach i szlakach, które są prezentowane na mapie i na stronie znajdującymi się pod adresem www.malopolska.szlaki.pttk.pl.

Aplikacja mobilna umożliwia przeglądanie na rożnego rodzaju mapach szlaków znajdujących się na terenie Małopolski. Do każdego szlaku przyporządkowane zostały obiekty, a wśród nich ciekawe miejsca krajoznawcze, przyrodnicze (parki krajobrazowe, rezerwaty, zbiorniki wodne itp.) oraz inne obiekty atrakcyjne dla turysty. Znaleźć tu można także wiele informacji na temat wsi i miast, przez które przebiegają szlaki. Na trasie wycieczki pojawi nam się np. informacja o takich miastach jak Stary Sącz lub Tarnów, czy też o wsiach Murzasichle lub Bolechowice. Wśród interesujących miejsc znajdziemy np. Tatrzański Park Narodowy, Rynek Główny w Krakowie, jak i wiele innych zabytków kultury i przyrody.

W aplikacji znajdują się informacje o każdym szlaku: jego rodzaj, kolor, symbol, długość, suma przewyższeń w górę i w dół, profil wysokościowy oraz szacowany czas pozostały od aktualnej lokalizacji do punktów końcowych danego szlaku. Po pobraniu danych wysokościowych możemy zobaczyć wysokość n.p.m. dla dowolnie wskazanego punktu na mapie. Aplikacja daje nie tylko możliwość nawigowania po wybranym szlaku, ale także opcję wyznaczenia trasy dojazdu do wybranego punktu oraz wyszukania ciekawych miejsc w pobliżu. Umożliwia ona również nagrywanie przebywanej trasy, a następnie jej zapisanie, udostępnienie oraz eksport w postaci pliku .gpx. Pozwala także na wczytanie i zapisanie trasy utworzonej na mapie platformy szlakowej Szlaki Małopolski.

Aplikacja wykorzystuje technologię GPS i w trybie offline pokazuje dane o szlakach i miejscach, a także uprzednio pobrane obszary map Open Street Map. 


Aplikację mobilną można pobrać ze sklepów:

 

 

 
 

PTTK informuje, że odpowiada jedynie za stan pieszych szlaków turystycznych PTTK, nie odpowiada za stan szlaków wytyczonych przez inne instytucje lub organizacje.

"Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna"
 
 
Aplikacja RATUNEK
(powiadomienie TOPR, GOPR lub WOPR).
 
Wyruszasz w góry, na szlak lub nad wodę? Czy masz już aplikację RATUNEK?
Umożliw pomoc sobie i ratownikom.
 
Kliknij i pobierz ją teraz:
 

  

Na ratunek

Pobierz aplikację

Gazeta Górska
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...