Polana Paszkowa

49°29'13"N 20°37'30"E (49.487076, 20.625221)
699 m n. p. m.
Polana Paszkowa położona jest we wschodniej części grzbietu odchodzącego od Prehyby (1175 m n.p.m.) na północny-wschód, w stronę Barcic. Polana ma nieregularny kształt i wiele zaułków, a jej główna część opada po stoku w kierunku północnym. W dolnej części polany ma źródła Grabowski Potoku, wpadający do Popradu pomiędzy Rytrem a Barcicami. Administracyjnie należy do Barcic. Polana nie jest już użytkowana gospodarczo, jednak nie jest także sztucznie zalesiana. Dzięki temu rozciągają się z niej szerokie widoki na Kotlinę Sądecką, Beskid Wyspowy i zachodnią część Pasma Jaworzyny Krynickiej. Na polanie znajduje się stanowisko rzadkiego w Polsce gatunku rośliny – koniczyny pannońskiej.
W górnym końcu polany znajdują się ławki dla turystów oraz węzeł szlaków. Żółto znakowana ścieżka z Rytra dochodzi tu do szlaku zielonego z Barcic na Wdżary Niżne (i dalej na Prehybę).

Miesto sa nachádza na chodníkoch

Stiahnuť aplikáciu

Naša webová stránka používa súbory cookie, vrátane na štatistické účely. Ak nechcete, aby sa ukladali na váš pevný disk, zmeňte nastavenia prehliadača.
Viac o tomto......