Święta siostra Faustyna Kowalska

Kraków
50°01'14"N 19°56'16"E (50.020648, 19.93802)

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Łagiewniki, ul. Siostry Faustyny 3

Święta Kościoła katolickiego, mistyczka i stygmatyczka. Urodziła się w 1905 r. w Głogowcu. Apostołka kultu Miłosierdzia Bożego. Autorka „Dzienniczka”. Ukończyła 3 klasy szkoły podstawowej i jako 16-latka podjęła pracę służącej. W 1925 r. wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie. Przez 13 lat życia zakonnego przebywała w różnych domach Zgromadzenia. W 1926 r. przybyła do Łagiewnik. Podczas objawień Jezus wezwał ją do głoszenia o Bożym Miłosierdziu, którego zewnętrznym wyrazem jest obraz z podpisem „Jezu, ufam Tobie” oraz nowe formy kultu: Święto Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Godzina Miłosierdzia. Nakazał też założenie zgromadzenia zakonnego głoszącego kult Miłosierdzia Bożego (Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego). W wypełnianiu tej misji wspierał ją bł. ks. Michał Sopoćko, który zachęcił do spisywania przeżyć. Zmarła w 1938 r. w Krakowie. Spoczęła w grobowcu na cmentarzu zakonnym w Łagiewnikach. W 1966 r. jej szczątki przeniesiono do klasztornej kaplicy. Beatyfikowana w 1993 r., kanonizowana w 2000 r.

Inne miejsca: trumna z relikwiami (ołtarz pod obrazem Jezusa Miłosiernego w łagiewnickim sanktuarium), Dom św. Siostry Faustyny (sanktuarium), szpital im. Jana Pawła II (choroba). Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Świętej Siostry Faustyny, ul. siostry Faustyny.

Miejsce znajduje się na szlakach

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...