Park rekreacyjno- krajobrazowy ,, Silver Park” w Olkuszu

Głowackiego 32, 32-300 Olkusz
50°17'20"N 19°32'50"E (50.288947, 19.54723)

Jest to największa baza sportowo– wypoczynkowa w Polsce i zarazem jedna z większych w Europie. Wybudowana na zdegradowanym terenie dawnej eksploatacji górniczej, przy ulicy Długiej i Głowackiego w Olkuszu. Teren całego parku to ponad 60 tys. m 2 a pod pierwszy etap budowy poddano 20 tys. m 2 . Wykonany dzięki projektowi Miasta i Gminy Olkusz i obejmuje budowę parku rekreacyjno– krajobrazowego oraz zagospodarowanie wzgórza zamkowego w Rabsztynie. Został stworzony z myślą o aktywnym spędzeniu czasu dzieci i dorosłych.

Park składa się z skateplazy po powierzchni 1200 m2, czyli szerokiej alei w formie pętli, z gładką nawierzchnią przystosowaną do jazdy na rolkach i nauki jazdy na rowerze oraz 4 sekcjami trialowymi. W Parku znajdują się również tory ziemne do jazdy na rowerze, odpowiednie zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych oraz pumptruck, czyli tory dla rowerów bez pedałowania, i dirty– tory dla rowerów umożliwiające wykonywanie i naukę trików rowerowych. Poza wymienionymi atrakcjami znajduje się tam zbiornik wodny z kaskadami, piaszczysty plac zabaw, altana wielofunkcyjna i parking. Charakterystyczną atrakcją parku są wyeksponowane maszyny górnicze, które pracowały w okolicznych kopalniach oraz specjalnie stworzony postument pod wyeksponowaną lokomotywą kopalnianą z wagonikami, który służy jako skatespot wykorzystywany do jazdy na deskorolkach, rolkach i bmx. Przez park przebiegają również alejki sportowe z elementami małej architektury poprzeplatane sporą ilością terenów z uporządkowaną zielenią. Projekt został zrealizowany na przełomie 2013/2014 r.

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...