Łopata Polska

49°21'06"N 20°48'31"E (49.35167, 20.808672)
484 m n. p. m.
Łopata Polska jest „półwyspem” utworzony przez malowniczo meandrującą rzekę Poprad. W sąsiednim zakolu Popradu powstała Łopata Słowacka. Łopata Polska jest przysiółkiem Żegiestowa. Znajduje się na niej kilka sanatoriów i willi.
W 2001 r. na Łopacie Polskiej powstała ścieżka ornitologiczna, prezentująca awifaunę Doliny Popradu. Trasa ścieżki, o długości 2,5 km, biegnie dokoła Łopaty Polskiej. Głównym celem ścieżki jest edukacja w zakresie rozpoznawania różnych gatunków ptaków po wyglądzie i śpiewie. Ścieżka składa się z dziesięciu przystanków oznakowanych tablicami, na których przedstawione są ptaki, jakie w danym miejscu można zaobserwować, wraz z opisami. W czasie spaceru można zapoznać się z trzydziestoma gatunkami ptaków zamieszkującymi ten teren (m.in.: sójka, bogatka, sosnówka, kopciuszek, jaskółki, kowalik, zimorodek, brodziec piskliwy, krzyżówka, zięba, dzięcioły, szpak, kos, kwiczoł, drozd śpiewak). Ścieżka rozpoczyna się nieopodal sanatorium „Wiktor”, gdzie znajduje się mapa z jej przebiegiem.

Miejsce znajduje się na szlakach

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...