Schronisko na Cyrli

Schronisko na Cyrli funkcjonuje w jednym z domów (a właściwie w zagrodzie) górskiego osiedla Cyrla położonego w górnej części bocznego ramienia odchodzącego od głównego grzbietu Pasma Jaworzyny Krynickiej, pomiędzy Zadnimi Górami a Makowicą (948 m n.p.m.), około 1 km na zachód od węzła szlaków na głównym grzbiecie. Schronisko położone jest na wysokości 844 m n.p.m.
Opuszczoną zagrodę zakupiła w 1999 r. rodzina, która już wcześniej prowadziła schronisko PTTK na Hali Łabowskiej oraz czasowo stację narciarska w Wierchomli. Po żmudnym remoncie i pracach adaptacyjnych schronisko rozpoczęło oficjalną działalność w kwietniu 2003 r. Obecnie oferuje 25 miejsc noclegowych, jadalnię, bufet i doskonałą kuchnię z pełnym wyżywieniem. Z wysokiego poziomu usług gastronomicznych (tradycyjna, domowa kuchnia) właściciele schroniska słynęli już wtedy, gdy prowadzili schronisko na Hali Łabowskiej. Wystrój wnętrza jak i dekoracja zewnętrzna budynków, infrastruktury turystycznej i ogrodzenia całej zagrody jest stylizowany na stare góralskie obejście (drewniane rzeźby, archaiczne sprzęty gospodarskie itp.). Przy schronisku znajduje się także tanie pole biwakowe, miejsce na ognisko itp.

Miejsce znajduje się na szlakach

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...