Jakubik

49°25'31"N 20°59'28"E (49.425548, 20.991264)
755 m n. p. m.
Pod niewyraźną przełęczą (około 760 m n.p.m.) pomiędzy grzbietem Hawrylakówki (780 m n.p.m.), a szczytem Huzarów (864 m n.p.m.) znajdują sie pozostałości niewielkiego osiedla Jakubik (należącego kiedyś do Mochnaczki). Nazwa osiedla pochodzi podobno od miejscowego zbójnika Jakubka. Na skraju rozległych łąk znajdują się zabudowania i ogrodzony teren ośrodka jeździeckiego (stadnina koni). Ośrodek świadczy również inne usługi rekreacyjno-sportowe dla turystów i kuracjuszy z pobliskiej Krynicy, takie jak jazda na quadach, loty na paralotni itp. W budynku ośrodka firma oferuje również noclegi, a dodatkową atrakcją (zwłaszcza dla młodszych turystów) jest zorganizowana obok stadniny … ferma danieli.
Koło ośrodka, na skaju lasu jest skrzyżowanie polnych i leśnych dróg. Z żółtymi szlakami (pieszym i konnym) biegnącymi grzbietem Hawrylakówki (780 m n.p.m.) w stronę Huzarów, krzyżuje się przecinająca grzbiet szutrowa droga, łącząca wschodnie przedmieścia Krynicy z Mochnaczka Niżną (a wzdłuż niej niebieski szlak gminny).

Miejsce znajduje się na szlakach

Pobierz aplikację

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Więcej na ten temat...