Kosarzyska

Kosarzyska to wieś położona w dolinie Czercza – obecnie administracyjnie należąca do Piwnicznej. W centrum Kosarzysk, znajdującym się około 4 km na zachód od ujścia Czercza do Popradu, znajduje się główny przystanek autobusowy, sklepy, restauracja, kilka pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych (najbardziej znany jest Smrek, słynny m.in. z wczasów odchudzających. Tu także, po północnej stronie drogi, stoi ciekawy architektonicznie murowany kościół parafialny pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z 1976 r. We wschodniej części Kosarzysk znajduje się stylowy drewniany budynek stanicy harcerskiej, oferującej całorocznie tanie noclegi nie tylko dla harcerzy czy „zielonych szkół”, obozów młodzieżowych i wycieczek szkolnych.
W Kosarzyskach urodziła się znana aktorka Danuta Szaflarska.