Dolna stacja kolejki gondolowej na Jaworzynę Krynicką

W środkowej części doliny Czarnego Potoku, przy głównej drodze w dolinie, u podnóża wschodniego stoku Jaworzyny Krynickiej i na przeciwko stoku schodzącego z Przełęczy Krzyżowej (około 780 m n.p.m.), znajduje się kompleks dolnej stacji kolejki gondolowej na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.). W budynku stacji jest m.in. maszynownia kolejki, perony do wsiadania i wysiadania, kasy biletowe, bar-restauracja, sezonowe sklepiki narciarskie itp. Charakterystyczne jest, że front budynku od strony drogi sprawia wrażenie niedokończonej budowli. Jest tu duży otwór (nisza) w ścianie, podobny do tego po drugiej stronie, skąd startują gondole. Docelowo będą tu dojeżdżać (i startować) gondole drugiej części kolejki – z Krynicy przez przełęcz Krzyżową (około 780 m n.p.m.) do Czarnego Potoku – tak, aby przesiadka pasażerów jadących z centrum Krynicy na szczyt Jaworzyny Krynickiej następowała wewnątrz budynku.
Przy dolnej stacji znajduje się końcowy przystanek autobusowy komunikacji podmiejskiej z Krynicy, a po drugiej stronie drogi rozległy, tarasowo ułożony parking (często zatłoczony w sezonie zimowym).

Miesto sa nachádza na chodníkoch

Stiahnuť aplikáciu

Naša webová stránka používa súbory cookie, vrátane na štatistické účely. Ak nechcete, aby sa ukladali na váš pevný disk, zmeňte nastavenia prehliadača.
Viac o tomto......