Studzionki

Studzionki to Malownicze osiedle góralskie położone samym grzbiecie, na wysokości ok. 900 m n.p.m., w zachodniej części Pasma Lubania, pomiędzy Bukowinką (987 m n.p.m.) a Kotelnicą (946 m n.p.m.). Większość domów to okazałe drewniane, piętrowe wille w stylu podhalańskim. W co najmniej dwóch spośród nich są prywatne punkty noclegowe (stacje turystyczne) o długoletnich tradycjach.
W domu Zygmunta Stypy (w północnej części osiedla) znajduje się prywatny skansen, składający się z kaplicy, starej kuźni i domu-muzeum z bogatym zbiorem tradycyjnych góralskich przedmiotów codziennego użytku i rękodzieła artystycznego z okolic Ochotnicy i północnego Podhala.
Z południowego cypla grzbietu rozciąga się rozległa panorama na Podhale, Pieniny, Zalew Czorsztyński, Spisz i Tatry, a z siodła pośrodku osiedla widok na północny-wschód, na centrum Ochotnicy Górnej i jej najbliższe otoczenie.

Miesto sa nachádza na chodníkoch

Stiahnuť aplikáciu

Naša webová stránka používa súbory cookie, vrátane na štatistické účely. Ak nechcete, aby sa ukladali na váš pevný disk, zmeňte nastavenia prehliadača.
Viac o tomto......