Remiza OSP w Myślenicach

Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Śródmieściu Myślenic została wybudowana w 1911 r. dla miejscowej jednostki strażackiej, założonej w 1873 r. Budynek, uszkodzony w czasie działań wojennych w 1939 r., służy strażakom do dziś. We wnęce znajduje się figura patrona – św. Floriana. Na rondzie naprzeciw strażnicy, przy moście na potoku Bysinka, stoi okazała figura św. Jana Nepomucena, wystawiona ze składek obywateli w 1894 r. Wykonano ją w słynnym warsztacie kamieniarskim Gubałów w pobliskiej Borzęcie. Płynący obok remizy potok Bysinka został uregulowany w okresie międzywojennym, dzięki staraniom pochodzącego z Górnej Wsi senatora Andrzeja Średniawskiego, czołowego działacza ruchu ludowego w okolicy.