Stacja narciarska Sucha Dolina

Stacja narciarska w Suchej Dolinie w Kosarzyskach jest najstarszym, sięgającym lat sześćdziesiątych XX w., kompleksem narciarskim w Beskidzie Sądeckim. Nazwa Sucha Dolina dotyczy dość szerokiego, źródłowego kotła doliny Czercza. Wyciągi i narciarskie trasy zjazdowe znajdują się na północnym stoku, opadającym spod kulminacji 919 m n.p.m w grzbiecie granicznym, na północny-zachód od Eliaszówki (1020 m n.p.m). Obecnie w Suchej Dolinie działa 9 wyciągów narciarskich, a ich uzupełnieniem są dwa położone w nieodległych Kosarzyskach. Łączna długości wszystkich wyciągów wynosi ponad 4 km, a tras narciarskich o różnej skali trudności jest ponad 10 km. Najdłuższa trasa liczy 1,5 km długości i 218 m różnicy wzniesień. Nie ma tu jednak jeszcze (jak w nowszych stacjach narciarskich) nowoczesnych wyciągów krzesełkowych. Najdłuższe dwa wyciągi to podwójne orczyki (górna stacja na grzbiecie przy granicy); pozostałe to orczyki pojedyncze lub wyciągi talerzowe. Część stoków jest oświetlona.
Naprzeciw głównego stoku narciarskiego, po północnej stronie zakola wąskiej drogi na przełęcz Obidzę, na malowniczej polanie pod lasem stoi okazały budynek Ski-Hotel. Jest to przebudowany i unowocześniony dawny Hotel Górski – sztandarowa inwestycja w infrastrukturę turystyczną jeszcze z lat sześćdziesiątych XX w. (w ramach tzw. „Eksperymentu Sądeckiego”). Obecnie dysponuje wygodną, dość elegancką bazą hotelową i restauracyjną, salami konferencyjnymi, spa z sauną itp.

Miesto sa nachádza na chodníkoch

Stiahnuť aplikáciu

Naša webová stránka používa súbory cookie, vrátane na štatistické účely. Ak nechcete, aby sa ukladali na váš pevný disk, zmeňte nastavenia prehliadača.
Viac o tomto......