Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem

49°11'01"N 20°03'54"E (49.183629, 20.065259)
2309 m n. p. m.

Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem (2307 m n.p.m.) znajduje się pomiędzy Mięguszowieckim Szczytem Czarnym (2410 m n.p.m.) a Mięguszowieckim Szczytem Pośrednim (2393 m n.p.m.). Szlak turystyczny prowadzący na nią przez Kocioł Mięguszowiecki wyposażony jest w sztuczne ułatwienia w postaci klamer i łańcuchów. W niesprzyjających warunkach (oblodzenia, mgła, deszcz) może być bardzo niebezpieczny. Słowacki szlak prowadzący na tę przełęcz znad Hińczowego Stawu został zlikwidowany, więc należy wracać tą samą drogą.
W terenie wysokogórskim rośnie warzucha tatrzańska, występującą tylko w Tatrach. Dorasta do wysokości około 30 cm i ma zielone, mięsiste listki oraz kremowe, drobne kwiaty. Jej liście kształtem przypominają łyżkę, do czego nawiązują zarówno łacińska, jak i polska (gwarowa) nazwa. Warzucha rozmnaża się z nasion, które posiadają wysoką zdolność kiełkowania.

Miesto sa nachádza na chodníkoch

Stiahnuť aplikáciu

Naša webová stránka používa súbory cookie, vrátane na štatistické účely. Ak nechcete, aby sa ukladali na váš pevný disk, zmeňte nastavenia prehliadača.
Viac o tomto......