Dolina Brzoskwinki

Dolina Brzoskwinki z ciekawymi Chrośnieńskimi Skałami administracyjnie podzielona jest pomiędzy dwie wsie: Brzoskwinię w gminie Zabierzów (wschodnie zbocze doliny) i Chrosną w gminie Liszki (zbocze zachodnie). Nazwa dolinki pochodzi od potoku Brzoskwinka, przepływającego jej dnem, który swoje źródło (pomnik przyrody) ma we wsi Brzoskwinia. W 2006 r. z inicjatywy Stowarzyszenia “Horyzont” Chrośnieńskie Skały, założonego przez Stefana Rzewuskiego, miłośnika Doliny Brzoskwinki wytyczono przez jej obszar ścieżkę dydaktyczno-widokową o nazwie Chrośnianeczka. Do lat pięćdziesiątych XX w. dolina była odwiedzana przez turystów, grotołazów i wspinaczy. Przez następne lata zarosła krzewami, a nawet drzewami i przestała być atrakcją turystyczną. Dzięki Stowarzyszeniu skały zostały częściowo odsłonięte i utworzona wspomniana ścieżka dydaktyczna udostępnia dolinę turystom.